O nas

Przedszkole "Chatka Puchatka" rozpoczęło swoją działalność w lutym 2004 roku. Zlokalizowane jest z dala od ruchliwych ulic i zgiełku miasta, w pobliżu lasu.

Mieścimy się w wolno stojącym budynku przy ul. Cichej 16 A. Posiadamy ogrodzony plac zabaw, wyposażony w piaskownice, zjeżdżalnię oraz domki zabaw. Aby zapewnić kameralną atmosferę i dobrą opiekę tworzymy mało liczne grupy wiekowe. Czas spędzony w Chatce Puchatka będzie dla Państwa dzieci niepowtarzalną szansą na zdobycie nowych doświadczeń, rozbudzenie zainteresowań oraz rozwój talentów.

Nasze cele:

  • Dbanie o skuteczne stymulowanie wszechstronnego rozwoju każdego dziecka, zgodnie z jego indywidualnym potencjałem twórczym.
  • Wspieranie dziecka w samodzielnym stawianiu kroków w otaczającej ich rzeczywistości poprzez różne formy aktywności.
  • Kształtowanie w dzieciach poczucia własnej wartości i akceptacji.
  • Wychowanie dzieci ambitnych, otwartych na zmiany zachodzące we współczesnym świecie.

Kuchnia Chatki Puchatka

Przedszkole szczyci się posiadaniem własnej kuchni i przygotowywaniem prawdziwie domowych, pełnowartościowych obiadów. Istnieje możliwość ustalenia i dostosowania diety do indywidualnych potrzeb dziecka.

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju, gdy dzieciom potrzebne jest odpowiednio zbilansowane, urozmaicone pożywienie. Posiłki powinny być zaplanowane na podstawie produktów naturalnych. Nasza kuchnia stawia na produkty wysokiej jakości oraz jak najmniej przetworzone, aby dieta dzieci była zbilansowana, pełna wartości odżywczych oraz zaspokajała dzienne zapotrzebowanie dla prawidłowego rozwoju. W diecie dziecka nie powinno się stosować produktów wysoko przetworzonych, np. wysokooczyszczonych, rafinowanych, z dodatkiem substancji chemicznych jak barwniki, wzmacniacze smaku, konserwanty. Nasze Panie Kucharki - Pani Jola oraz Pani Iwonka dbają, aby każdy przedszkolny posiłek był zdrowy oraz pyszny.

W naszym przedszkolu odbywają się także Warsztaty Kulinarne – Kuchcikowo, mające na celu promowanie zdrowej diety oraz uświadamianie dzieci jak duże znaczenie dla naszego samopoczucia i organizmu, ma zdrowa żywność.

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny to majowa tradycja Chatki Puchatka. Kolorowe dmuchane zjeżdżalnie, grill, stoisko z kulinarnymi wypiekami, loteria z nagrodami, malowanie twarzy, gry i konkursy. Tak bawiliśmy się na naszych Piknikach Rodzinnych, w ubiegłych latach.

Standardy

Liczebność grup

W naszej placówce, stawiamy na indywidualne podejście do każdego dziecka. Umożliwiają nam to małoliczne grupy przedszkolne.

Przyprowadzanie i odbiór dzieci

Prowadzimy rejestr, gdzie gromadzone są dane osobowe rodziców / opiekunów oraz osób upoważnionych do odbioru dzieci z Przedszkola. Sprawdzamy dokumenty tożsamości osób odbierających i przyprowadzających dzieci w bazie danych, która jest uaktualniana przez nas oraz przez rodziców.

Standardy medyczne

Członkowie kadry pedagogicznej mają obowiązek posiadania aktualnej książeczki badań uprawniającej do pracy w placówkach oświatowych. Istnieje zakaz przychodzenia do pracy w razie choroby.

Utrzymujemy aktualną bazę danych zawierającą informacje o przebytych chorobach dziecka, stosowanych lekach, alergiach i odbytych szczepieniach. Dane te będą udostępniane służbom medycznym w nagłych sytuacjach.

Standardy higieny i bezpieczeństwa

Nasza kadra jest specjalnie przeszkolona w zakresie utrzymania wysokich standardów higieny i odpowiedniego przechowywania żywności zgodnie z wdrożonym systemem HACCP. W pomieszczeniach, gdzie przebywają dzieci nie ma niezabezpieczonych kontaktów, urządzeń elektrycznych lub środków chemicznych. Temperatura podawanych posiłków i napoi jest obowiązkowo kontrolowana, aby zapobiec wypadkom poparzeń.

Posiadamy specjalne procedury i wymogi higieny, by skutecznie zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii. Zgodnie z Regulaminem kadra zobowiązana jest do przestrzegania higieny osobistej oraz utrzymywania czystości wszystkich powierzchni, z którymi kontakt mają dzieci, przy użyciu środków antybakteryjnych.

Meble i zabawki

Dziecięce meble są stabilne i dobrze przymocowane. Nie posiadają ostrych krawędzi i rogów. Zabawki i materiały edukacyjne są odpowiednio selekcjonowane i spełniają polskie i unijne normy bezpieczeństwa. Całe wyposażenie jest sprawdzane i w razie potrzeby naprawiane.

Właściciel Przedszkola Chatka Puchatka

Marlena Stosio z wykształcenia ekonomista, spełnia się w tej dziedzinie życiowo. Kobieta spełniona, a co najważniejsze doceniona przez otoczenie. W 2016 otrzymała tytuł "Kobiety z Marką" w kategorii Przedsiębiorczość. Jako członkini "Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego" oraz Grupy Sąsiedzkiej Pustelnik angażuje się w całościową organizację wielu lokalnych imprez. Bieg "Nocny Marek" i "Spartakiada Rodzinna" to sztandarowe mityngi, w które angażuje się od wielu lat. Corocznie organizuje kiermasz wielkanocny, a uzyskane z niego pieniądze trafiają do osób potrzebujących. Jest również organizatorem Wielkiego Konkursu Plastycznego skierowanego do wszystkich mieszkańców Marek. Tam, gdzie nie może zaangażować się osobiście, wspiera finansowo szereg organizacji, min. "Straż dla Zwierząt", "Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy", "Zostań Mikołajem", "Góra Grosza". Od 2016 roku jest członkinią prestiżowego Lady Business Club. Szczęśliwa mama trójki dzieci.

Zadaniem mojego przedszkola jest stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka i wspieranie jego aktywności zgodnie z jego unikatowym potencjałem twórczym. Dopełnieniem tej misji jest wychowanie dzieci ambitnych z poczuciem własnej wartości. Staram się ponadto wychodzić z tą misją poza Chatkę Puchatka".
Marlena Stosio

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa